Přednášku si můžete objenat na e-mailu viktorka@pod7kilo.cz
Aktuální program najdete na stránce KALENDÁŘ PŘEDNÁŠEK

PŘEDNÁŠKY

DÁLKOVÉ TREKY: Nejlepší příběhy z hor 

Rok a půl pěšího putování divokými horami od Zlína až po Baku, nalehko, nízkonákladově a sólo. Povyprávím nejlepší příběhy z hor, které se mi za tu dobu přihodily...

Proč mě o půlnoci zamknuli rumunští lesníci v kadibudce? Jak jsem se bránila, když mě chtěli Turci provdat nebo jak probíhal výslech, když mě zadrželi ázerbajdžánští pohraničníci? Co se stalo, když mi cestu Gruzií zkřížil íránský motorkář bez motorky nebo jak jsem na Ukrajině prohrála řecko-římské zápasy a vyhrála turnaj ve střelbě brokovnicí. A další napínavo-humorné historky, které v horách MŮŽOU POTKAT I VÁS.
Na Island můžete přijet jako turista, pokochat se místními vodopády, termálními prameny a sopkami, vrátit se domů a říct, že jste viděli všechno, o čem jste si předtím přečetli na internetu.

Nebo tam můžete
připlout na půl roku na blind, žít a pracovat s místními kovboji a objevit skryté krásy i hořkosti Islandu, o nichž se jinde nedozvíte.

Co byste si vybrali vy?

PĚŠKY PŘES KAVKAZ - od moře k moři

Přechod Kavkazu od Černého moře v GRUZII ke Kaspickému moři v ÁZERBAJDŽÁNU byl součástí celkem sedmiměsíční cesty. Cestovala jsem nalehko, nízkonákladově, a celou cestu jsem absolvovala po zemi, bez letadel.

Turismus na Kavkaze rok od roku vzrůstá, přesto se o většině míst, kterými jsem procházela, v
žádném průvodci nedočtete. Spala jsem pod širákem nebo pod plachtou, několikrát mě u sebe ubytovali obyvatelé horských osad. A tak jsem nahlédla do života lidí různorodých kavkazských etnik, potkala spoustu divokých zvířat, a musela se vyrovnávat s letními bouřemi i podzimním sněhem. Cestou jsem dobrovolničila na polích v rumunském Banátu, v gruzínské Tušetii značila turistické trasy a pracovala na archeologických vykopávkách, a když mě ázerbajdžánské úřady vyhostily ze země, vydala jsem se dobrovolničit do uprchlických táborů v Srbsku. Přijďte si poslechnout o velkém dobrodružství, humorných i napínavých příhodách, které můžou na takové cestě potkat i vás.

JAK CESTOVAT NALEHKO

Společně se Štěpánem Trojánkem, zakladatelem obchodu Pod 7 kilo, jsme si připravili zábavnou přednášku o vybavení. Dozvíte se proč cestovat nalehko, jak začít a co a jak si sbalit. Ať už letíte kolem světa pouze s příručním zavazadlem nebo vyrážíte na několikaměsíční trek, poradíme vám, jak na to. Představíme ultralehké a vychytané vybavení a podělíme se o svoje zásady a praktické tipy. Přednáška je určena všem, kdo se už dál nechtějí tahat s těžkým zavazadlem a chtějí si užít radost z cestování naplno.

VIKTORČINA CESTA TAM

VIKTORKA ULTRALIGHT HIKER

 

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Tento web používá COOKIES

kontakt: viktorka@pod7kilo.cz 

© Copyright 2020 Viktorka Hlaváčková